Cyklamen – odrobina egzotyki w polskim ogrodzie

Jeśli chcesz, aby Twój ogród zachwycał pięknem – zainwestuj w cyklamen. Jest to roślina pod nazwą której kryje się aż dwadzieścia różnych gatunków roślin. Naturalnie występuje ona w rejonach Morza Śródziemnego oraz południowo – zachodniej Azji.

Jednak pewne z gatunków cyklamenów doskonale przyjmują się także w warunkach polskich. Cyklamen jest dekoracyjną rośliną wieloletnią, która będzie upiększała ogród przez długi czas. Szczególnie zachwycające są jej sercowate liście oraz wygięte kwiaty przypominające fiołki.

Najczęściej występują w kolorach czerwonym, różowym oraz białym. Ze względu na ograniczenia klimatyczne, do ogrodu szczególnie polecany jest cyklamen purpurowy, cyklamen bluszczolistny oraz cyklamen dyskowaty. To gatunki, które z pewnością sprawdzą się w polskim klimacie.

Kompozycje cyklamenów ogrodowych są bardzo ciekawe, wielobarwne i w sposób niewyobrażalny zdobią ogród. Ich piękno dodatkowo wydobędzie połączenie ich z krokusami, przebiśniegami, czy ciemiernikami. Takie kompozycje z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagających miłośników pięknego ogrodu.