Odmładzanie się

Są tacy, którzy uważają, że tzw. kryzys wieku średniego to tylko marne wytłumaczenie szalonych pomysłów, humorów czy nie najlepszej formy ludzi w wieku 40, 50 lat.

Inni z kolei widzą realne zagrożenia związane z stanem psychicznym osób, które na półmetku życia mają tendencję do robienia bilansu. Jednym z najczęściej uwidaczniających się problemów związanych z wejściem w wiek średni jest odmładzanie swojego ogólnego wizerunku.

Dojrzały mężczyzna ubrany w młodzieżowe ubrania wywołuje często uśmiech pożałowania zarówno wśród swoich rówieśników, jak i u młodzieży. Pojawić może się wtedy też szybki, sportowy samochód czy też zamiłowanie do nowoczesnych gadżetów technologicznych.

Kobieta w średnim wieku nosząca kuse spódniczki czy też awangardowy makijaż wcale nie podkreślający jej dojrzałej urody także nie należy do najszlachetniejszych widoków. Chęć powrotu do młodości może być zarówno krótką fazą podczas przeżywania kryzysu wieku średniego, jak i poważnym, mającym dalej idące skutki problemem natury psychologicznej.