Dlaczego warto zdecydować się na samochód używany? Lista korzyści

Autor:
Kategoria: Marki i modele

Ze szkół nauk jazdy wychodzi coraz więcej zadowolonych kursantów, którzy po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminach zaczynają być kolejnymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie byłoby jednak tego zjawiska, gdyby nie korzystali oni z ofert sprzedaży samochodów. Jak wiadomo, wiek kierowców się zaniża, młodzi chcą mieć to za sobą i zapisują się na kurs zaraz po skończeniu osiemnastego roku życia. Jak się można domyślać, nie stać ich na kupno nowego samochodu z salonu, a raczej ich rodziców.

Dlatego też na pomoc przychodzą wszelkie oferty samochodów używanych, dzięki czemu marzenia młodego człowieka zostają spełnione, a cały rynek jakoś się kręci. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jest to dobre posunięcie w zakresie zakupu. Wiadomo, że samochód prosto z salonu jest sprawdzony, bezpieczny, pozbawiony skaz. Nie ma jednak co załamywać rąk, ponieważ dzisiejsze samochody używane okazują się być często prawdziwymi perełkami i niebanalnymi okazjami.

www.timberlog.pl

Oto najważniejsze zalety samochodów używanych:

  • Na pierwszym miejscu stoi oczywiście cena, która jest nieporównywalna z nowymi egzemplarzami z salonu. Samochód używany można kupić nawet za połowę wartości ceny, która widniała na pojeździe w salonie. Co więcej, trzeba zaznaczyć, że nowe pojazdy tracą nawet do 40% swojej wartości w pierwszym roku eksploatacji. Mówi się, że opuszczając salon, samochód jest już dużo tańszy.

    Pytanie więc – czy samochód używany nie jest korzystniejszą opcją?;

  • Rynek samochodów używanych jest ogromny. Można wybierać wśród ofert wielu producentów i jeszcze większej ilości modeli. Gdy mamy zaplanowany konkretny budżet, z pewnością wybierzemy coś pod miarę naszych potrzeb. A szukać można w bardzo różnych źródłach.

    Niemniej jednak, najwięcej korzystnych ofert znajdziemy w internecie i na portalach aukcyjnych;

  • Kolejny aspekt oszczędzania, czyli – samochód używany jest tańszy w ubezpieczeniu. Jego doprowadzenie do stanu użytkowania po jakiejś awarii nie jest zaskakująco drogie, stąd rozbieżność kosztów w ubezpieczeniu. Szczególnie spodoba się to młodym kierowcom oraz nieco mniej zamożnym rodzinom;
  • Nowe samochody charakteryzują się bardzo skomplikowanymi systemami komputerowymi. Jak można się domyśleć, jakakolwiek wymiana części jest okropnie droga.

    Inaczej jest w sytuacji samochodów używanych, gdzie wizyta u mechanika nie przysporzy nam dodatkowych zmartwień.

.