Podróż dookoła świata – ile kosztuje i jak długo trwa?

Autor:
Kategoria: Turystyka

Turystyka różne ma oblicze. Jedno z nich wiążę się z chęcią odwiedzenia jak największej liczby miejsc w możliwie krótkim czasie. Ile kosztuje podróż dookoła świata i czy warto się na nią zdecydować? Same przeżycia są bez wątpienia wyjątkowe i na pewno każdy, kto się na taki ruch zdecyduje będzie zadowolony. Portfel odczuje jednakże takie wojaże, bo nie ma sensu się czarować – wydatek będzie niemały. Sporo zależy jednak od tego, jak długo ma to trwać i jakie środki transportu wchodzą w grę. Warunkują one cenę, ale też sam charakter wyjazdu od strony organizacyjnej. Niektórzy dochodzą do wniosku, że najlepiej pod tym kątem wypadnie podróż organizowana na własną rękę, bez pośrednictwa na przykład touroperatora. To ostatnie rozwiązanie ma jednak pewne plusy, ponieważ uczestnicy wyprawy mogą liczyć na pakiet ubezpieczeń w cenie wyjazdu i na opiekę fachowego personelu – rezydentów, jak też przewodników w poszczególnych państwach. Powiedzmy sobie szczerze, że niemałej grupie podróżnych takie udogodnienia bardzo odpowiadają i pozwalają choć częściowo wyeliminować stres związanych z bardzo rozbudowanym wyjazdem.

Jak zrobić dookoła świata rundę i nie zbankrutować w sekundę?

Pomysłów na wycieczki o globalnym zasięgu nie brakuje. Warto zaznaczyć, że jedni mogą podróżować drogą lotniczą, inni decydują się na rejsy morskie. I dziś w gruncie rzeczy te dwie opcje wydają się najrozsądniejsze. Mówimy tu w pierwszej kolejności o zorganizowanych wyjazdach, choć bazując na tych możliwościach podróżowania można przygotować też wszystko we własnym zakresie. Oczywiście będzie to wymagało intensywnego planowania – znacznie łatwiej poradzą sobie z tym osoby mające wcześniejsze doświadczenia na gruncie wypadów bliższych i dalszych. Ile kosztuje rejs statkiem dookoła świata i czy w ogóle warto brać pod uwagę taką drogę pokonania globalnego dystansu? Bez wątpienia w aspekcie kosztów to jedna z bardziej wymagających opcji. Ceny bywają zmienne i są uzależnione od licznych czynników, aczkolwiek trwający przeciętnie 120 dni rejs na pewno skończy się wydaniem przez polskiego podróżującego kilkudziesięciu tysięcy złotych na osobę.

Nie da się zaprzeczyć – to sporo pieniędzy.

Gdzie i kiedy pojechać dookoła świata?

Taka podróż zawsze trwa. Jeśli decydujemy się na rejs, zajmie on około czterech miesięcy. Warto wyruszyć późną wiosną, aby całe lato spędzić w podróży. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w różnych częściach świata aura może przedstawiać się odmiennie. W trakcie całej morskiej eskapady statek wycieczkowy będzie zawijał do różnych portów, a na miejscu czekają atrakcje. Często są to objazdowe wycieczki i zwiedzanie interesujących zakątków. Im więcej dodatkowych elementów znajdzie się w harmonogramie podróży, tym wyższe będą koszty. Stąd część podróżnych decyduje się na najtańszy wariant, a mimo to nikt nie ma prawa narzekać na brak interesujących momentów. Poza aktywnym zwiedzaniem zawsze przewidziany jest czas na typowo wakacyjny relaks, w tym pobyty na plaży. Wszak nadmorskich kurortów po drodze nie brakuje!

Ile trwa podróż dookoła świata w opcji lotniczej?

Jak wspomniano powyżej, najczęściej rozważaną alternatywą dla morza jest powietrze, a więc loty samolotami do różnych miejsc na świecie. Takie wycieczki trwają z reguły około miesiąca i mogą „zahaczać” o wszystkie kontynenty bez wyjątku. Ile kosztuje podróż dookoła świata z wieloma wizytami na lotniskach w tle? Szacuje się orientacyjnie, że jest ona mniej więcej o połowę tańsza w stosunku do rejsu morskiego i to bez wątpienia dobra wiadomość. Pozytywne jest również to, że tego rodzaju wycieczki mają w swoich ofertach niektóre z biur podróży. Oznacza to, że zainteresowani mają szansę po prostu zapłacić za wszystko, odpowiednio się przygotować i ruszyć w drogę ze znacznie spokojniejszą głową. Jeśli przy okazji ktoś jest miłośnikiem turystyki lotniczej, to każdy z etapów globtroterskich wojaży będzie wiązał się z dodatkowymi przyjemnymi wrażeniami.

W pakiecie są rzecz jasna uwzględniane liczne wycieczki, jak również czas na błogi relaks.