Podróż poślubna – gdzie na romantyczny wyjazd?

Autor:
Kategoria: Turystyka

Dzień ślubu jest absolutnie wyjątkowy i to pod każdym względem. Jednakże sama zmiana stanu cywilnego to tylko formalny fakt – liczy się uczucie oraz cały romantyczny ładunek związany z tą wyjątkową sferą. Nie da się ukryć, że w tradycji wielu społeczeństw istnieje też coś takiego, jak „miesiąc miodowy”. W praktyce niekoniecznie musi on trwać 30 dni i zwykle nie ma takiej możliwości, jednakże wspólny wyjazd małżonków w jakieś miłe miejsce jest wskazany. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie na podróż poślubną się wybrać, a możliwości jest wszakże cała masa. Skoro tak, warto solidnie przemyśleć temat i zdecydować się na taki wypad, z którego wspomnienia będą fantastyczne. Opcji nie brakuje. Jedni decydują się pojechać gdzieś poza granice Polski, inni natomiast wybierają pobyt w kraju. Bez względu na to, jaka decyzja zapadnie, najważniejsze jest przecież to, aby młodzi czuli się ze sobą jak najlepiej i by przyjemnie spędzali czas w najmilszym możliwym otoczeniu.

Gdzie warto pojechać w podróż poślubną i czym się kierować?

Niektórzy stawiają na rozwiązania dość wyrafinowane, a jednocześnie budzące jednoznacznie romantyczne skojarzenia. W oczach wielu za idealne miejsce na wyjazd świeżo upieczonych małżonków uchodzi Wenecja. Bez wątpienia perspektywa rejsu gondolą weneckim kanałem przedstawia się kusząco, choć z drugiej strony jest to dość sztampowe i przewidywalne. Poza tym włoskie miasto, z racji swojego statusu, jest zwykle szczelnie wypełnione turystami. Oznacza to, że może być tam trudno o spokojną, intymną atmosferę, na której części par w naturalny sposób zależy. Gdzie w podróż poślubną w Europie wyruszyć, aby klimat był bardziej kameralny? Na pewno warte rozważenia są mniej znane destynacje, w których zwyczajnie ruch jest mniejszy. Poza tym niektóre pary biorą ślub poza sezonem wiosenno-letnim, gdy miejsca przyciągające gości są mniej oblegane. To pewna szansa na to, aby jednak nacieszyć się chociażby weneckimi okolicznościami i nie przeciskać się przez tłum turystów z całego świata.

Gdzie w podróż poślubną za granicą, ale nie w Europie?

Wyjazd poza Stary Kontynent jest bez wątpienia pociągający, ale też będzie się wiązał ze znacznie wyższymi kosztami. Tego uniknąć się nie da. Plusem jest to, że w obecnych czasach nawet takie podróże da się sfinansować w miarę budżetowo. Pomogą w tym promocyjne oferty biletów lotniczych oraz tanie linie. Nie kursują one zazwyczaj do Azji czy Afryki, ale już zaoszczędzenie na pierwszym etapie wojaży pod kątem przesiadki będzie pewną ulgą finansową. Jeśli ktoś szuka kompromisu pomiędzy Wschodem a Zachodem, na pewno wart rozważenia jest kierunek turecki. Turcja to wspaniały kraj, do którego można się dostać względnie tanio. Jednocześnie w Stambule czy innych miastach znaleźć można szereg romantycznych i przy tym turystycznie ciekawych lokalizacji. Na pewno taki scenariusz jest wart rozważenia, więc planować śmiało można. Najważniejsze, aby małżonkowie byli zgodni odnośnie destynacji. A przecież na stole jest jeszcze opcja krajowa – nie mniej interesująca! Nie należy jej przedwcześnie skreślać, bo przecież Polska to kraj piękny i bogaty w ciekawe miejsca.

Gdzie w podróż poślubną w Polsce, aby wyjazd był niezapomniany?

Nasz kraj nie każdemu kojarzy się jako idealne miejsce na spędzenie miodowego miesiąca, jednakże warto jak najszybciej pozbyć się uprzedzeń. Mamy bowiem czym się pochwalić, a nasza baza turystyczna od lat rozwija się doskonale i w wielu aspektach w niczym nie odbiega od tej, jaką oferuje szereg innych, bardziej „turystycznych” państw w Europie i na świecie. Nawet w dużych polskich miastach, takich jak Wrocław, Kraków czy Poznań, można fantastycznie spędzić czas na poślubnym wypadzie. Kuszą też mniejsze, ale pełne uroku miasta, jak Toruń, Zamość czy Sandomierz. Wyjazd w góry? Nie ma żadnego problemu. Sporo osób myśli o tym, gdzie na podróż poślubną pojechać i górskie miejscowości są brane pod uwagę.

Bałtyk także przyciąga plażami, słońcem i pozytywnym klimatem.