Przygotowania do lotu

Autor:
Kategoria: Ubezpieczenia

Podróż samolotem to niepowtarzalne przeżycie. Część osób ma jednak spore obawy odnośnie tego środka transportu. Najczęściej wynikają one z nieuzasadnionego lęku oraz niewiedzy.

Warto bowiem pamiętać, że podróżowanie samolotem rządzi się własnymi prawami. Podstawowym ograniczeniem jest wielkość oraz ciężar bagażu. Na kilka dni przed planowanym wylotem musimy zajrzeć na stronę internetową przewoźnika.

Na niej znajdziemy informacje odnośnie maksymalnej ciężkości zarówno bagażu głównego, jak i podręcznego. Pakując się musimy pamiętać o tych ograniczeniach. Jeżeli podczas zdawania bagażu okaże się, że jego ciężar przekracza dopuszczalną normę, będziemy musieli zapłacić za każdy kilogram nadwyżki.

Koszt tego uzależniony jest od konkretnego przewoźnika. Najczęściej wynosi kilkadziesiąt złotych. Sprawdźmy również, co możemy zabrać do bagażu podręcznego.

Niemal każdy przewoźnik zastrzega, że nie mogą się w nim znaleźć żadne ostre narzędzia, jak np. nożyczki czy pilniczek do paznokci. Ograniczenia dotyczą także płynów, które możemy wnieść na pokład.