Wyjazd do Japonii – co warto wiedzieć?

Autor:
Kategoria: Turystyka

Azja jest kontynentem niezwykle bogatym w turystyczne atrakcje. Jest ich naprawdę wiele i czekają w niemal wszystkich azjatyckich krajach. Jednakże są też takie państwa, które szczególnie przyciągają zainteresowanych ciekawymi miejscami. Japonia to bez wątpienia jest takie państwo. Bogate w atrakcje, fascynujące pod względem architektury, kultury, miejscowej kuchni. Możliwości spędzania czasu jest ma masa. Pojawia się pytanie, jak zaplanować podróż do Japonii, aby skorzystać na takiej wizycie jak najwięcej? Potencjał jest ogromny. Nie ma większego znaczenia, czy polecimy tam latem, wiosną czy zimą. Zawsze czeka tam cała masa rzeczy, którymi warto się zainteresować. Tyczy się to w jednakowym stopniu największych japońskich miast, jak również mniejszych miejscowości. Japońskie realia są na tyle odmienne od europejskich, że przebywanie w tym państwie zawsze niesie ze sobą coś nad wyraz interesującego, o czym już przekonało się wiele osób z całego świata.

Kiedy jechać do Japonii, by skorzystać jak najwięcej?

Jak już wyżej wspomniano, każdy moment jest dobry, aby cieszyć się walorami Japonii. Na pewno jednak dobrym pomysłem będzie udać się tam latem, ponieważ to z natury rzeczy najlepszy okres na wszelkiego rodzaju turystyczne poczynania. Można zwiedzać wiele miejsc bez obawy o złą aurę, jednakże trzeba też mieć na uwadze specyfikę japońskiego klimatu. Deszcze i silne wiatry nie są tak rzadkością, co wynika po prostu z naturalnych uwarunkowań geograficznych i meteorologicznych właściwych dla tej części świata. Letnie wakacje w Kraju Kwitnącej Wiśni to wobec tego świetny pomysł z punktu widzenia każdego, kto chce cieszyć się walorami Azji. Japonia bez wątpienia jest jedną z perełek tego kontynentu i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Dlatego państwo to odwiedzają każdego roku miliony gości z różnych zakątków globu.

Ile kosztuje lot do Japonii?

Samoloty do japońskich destynacji latają z Europy dość regularnie, dotyczy to również Polski. O lot do tego państwa najłatwiej w Warszawie, ponieważ Okęcie w naturalny sposób zapewnia nam najlepsze możliwości w aspekcie związanym z szukaniem lotów do odległych lokalizacji. Niewykluczone jednak, że lecieć będziemy z innego miasta, wówczas najprawdopodobniej z przesiadką, na przykład we Frankfurcie – lotnisko tam zlokalizowane stanowi jedną z głównych baz przesiadkowych o globalnym znaczeniu. Warto pochylić się nad tym, ile kosztuje podróż do Japonii i czy trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem? Cóż, bilety zapewne nie będą najtańsze, aczkolwiek warto wydać te pieniądze, aby poznać lepiej jeden z najbardziej fascynujących zakątków świata.

Japonia bez cienia wątpliwości jest takim miejscem, a jej turystyczny potencjał trudno będzie wyczerpać na przestrzeni jednej wizyty. Kto raz się tam pojawi, najpewniej zechce jeszcze wrócić.

Co zabrać w podróż do Japonii, aby wszystko wyglądało jak trzeba?

Bez wątpienia trzeba mieć na uwadze aspekty formalne. Tutaj na szczęście nie będzie specjalnych komplikacji, ponieważ osoby odwiedzające Japonię nie muszą starać się o wizę. Oznacza to też brak opłat wizowych, które byłyby dodatkowym kosztem po stronie turystów. Wystarczy jedynie ważny paszport, którego ważność obowiązuje przez co najmniej 6 miesięcy po dacie wyjazdu z Japonii. Turystyczne oraz służbowe pobyty w tym kraju na podstawie paszportu mogą trwać maksymalnie 90 dni. Jeśli jednak wiadomo, że trzeba będzie przebywać tam dłuższy okres, konieczne będzie ubieganie się o wizę i załatwianie dodatkowych formalności. Mając na uwadze te wszystkie kwestie wiadomo z grubsza, jak zaplanować podróż do Japonii, aby nic nas niemile nie zaskoczyło. Takie miasta jak Tokio, Osaka czy Sapporo kryją w sobie masę rzeczy do odkrycia. Warto mieć ze sobą gotówkę, ponieważ w japońskich realiach płatności kartą w niektórych miejscach zwyczajnie nie są dostępne.

Wynika to z faktu, że ten bardzo innowacyjny kraj ma jednakże dość tradycyjne społeczeństwo – znajduje to przełożenie na szereg kwestii w zakresie codziennego funkcjonowania.